Politsei sõnul ei ole märke ilutulestiku ebaseaduslikkusest.

Politsei sõnul ei ole märke ilutulestiku ebaseaduslikkusest.

„Siiski, olenemata eripäradest teatamisest, on Covid-19 surmajuhtumite igapäevane arv palju väiksem kui isegi kolm kuud tagasi. See on suurepärane uudis ja suurepärane edasiminek. ”

Igapäevane surmajuhtumite arv jõudis 1000 kuud tagasi ja on viimastel päevadel langenud nulli lähedale, ilmselt vaktsineerimisprogrammi ja sulgemiste tõttu.

Esmaspäeval langetasid Ühendkuningriigi peaarstid COVID -hoiatustase tasemele 3, mis tähendab, et epideemia on üldises ringluses, 4 -lt, mis tähendab, et levik on kõrge või suureneb hüppeliselt.

Alates 17. maist ei nõuta koolide lastelt näomaski kandmist ning õues toimuvate kogunemiste piirmäära suurendatakse 30 inimeseni, kusjuures siseruumides kehtiv piirang muudetakse kuueks inimeseks või kaheks leibkonnaks.

Baarid ja restoranid võivad inimesi siseruumides teenindada ning hooldekodudes külastada lubatud inimeste arv suurenes, kui nende test on negatiivne.

Kuid sotsiaalne distantseerumine on endiselt vajalik. „Peate kandma näokatet paljudes siseruumides, näiteks kauplustes ja palvekohtades ning ühistranspordis, välja arvatud juhul, kui olete vabastatud või teil on mõistlik vabandus. See on seadus, ”öeldakse valitsuse juhendis.

Ühendkuningriigil on suur probleem COVIDiga seotud surmajuhtumitega. See on maailmas 127 890 surmaga viiendal kohal, jäädes maha Mehhikost (219 000), Indiast (peaaegu 250 000), Brasiiliast (423 000) ja USAst (582 000).

Surmajuhtumeid suurendas ka Ühendkuningriigis esmakordselt leitud variant B.1.1.7. Rahvatervise Inglismaa sõnul oli see variant Ühendkuningriigis olemas alates septembrist ja ringles väga madalal tasemel kuni novembri keskpaigani.

“Me ei saa järgmise paari nädala jooksul iga päev ühtegi surmajuhtumit, kuid võime eeldada, et numbrid jäävad madalaks,” ütles Head Guardianile. “Seda tänu hiljutisele sulgemisele, mis aitas vähendada nakatumist, aga ka vaktsiinidele vanema ja haavatava elanikkonna kaitsmiseks.”

2. juuni 2021-Lääne-Virginia osariigi kuberner Jim Justice teatas teisipäeval uutest COVID-19 vaktsiini stiimulitest, sealhulgas 1,5 miljoni dollari suurune rahaline https://tooteulevaade.top/ auhind, kohandatud varustusega veoautod ning kohandatud jahipüssid ja jahipüssid.

20. juunist kuni 4. augustini toimuvad iganädalased loteriid, mille isadepäeva ja osariigi sünnipäeva puhul toimub 20. juunil viie kohandatud jahipüssi ja viie kohandatud jahipüssi loosimine. Registreerida saavad kõik Lääne-Virginia, kes on saanud vähemalt ühe COVID-19 vaktsiinidoosi.

„Mida kiiremini inimesed üle finišijoone jõuame, seda rohkem elusid päästame. See on kõik, “ütles Justice oma avalduses.

“Kui vahekaart lihtsalt töötab, on selle hind tohutu,” ütles ta. “Haiglaravi on tohutu. Peame kõik oma inimesed üle finišijoone viima. ”

Loterii sisaldab ka 1,5 miljoni dollari suurust peaauhinda, 500 000 dollari teist auhinda, täielikke stipendiume Lääne -Virginia avalik -õiguslikele ülikoolidele, nädalavahetuste puhkust riigiparkides ning eluaegseid jahi- ja kalapüügilitsentse. 16-35-aastased vaktsineeritud elanikud saavad registreeruda ka 100-dollarise säästuvõlakirja või kinkekaardi saamiseks.

Et mitte tagasi võtta, avas New Mexico osariigi kuberner Michelle Lujan Grisham vaktsiiniloosi, mis sisaldab 10 miljonit dollarit rahalisi auhindu, millele lisandub 5 miljoni dollari suurune peaauhind.

Tagasi Lääne -Virginias teatas Justice teisipäeval, et tema “Call to Arms” vaktsiinialgatuses on saavutatud oluline verstapost. Nüüd on 75% 50 -aastastest ja vanematest lääne -virginlastest saanud vähemalt ühe vaktsiinidoosi. Justiits seadis ka eesmärgiks vaktsineerida 65% kõigist abikõlblikest elanikest 20. juuniks, mis on osariigi 158. sünnipäev. Seni on 59% 12 -aastastest ja vanematest elanikest saanud vähemalt ühe annuse, vastavalt Lääne -Virginia tervise- ja inimressursside osakonna värskele andmetele.

Justiits ütles, et 20. juunil tühistatakse riigi näomaski nõue siseruumides. Kuni selle ajani võivad täielikult vaktsineeritud lääne -virginlased osaleda sise- ja välitegevustes ilma maski kandmata või sotsiaalse distantseerumise juhiseid kasutamata, kuid vaktsineerimata elanikud peavad siiski järgima üleriigilist siseruumides kasutatavat näokatte nõuet.

Lääne-Virginias on umbes 4550 aktiivset COVID-19 juhtumit, teisipäeval teatati 570 uuest juhtumist. Õiglus teatas, et praegu on kuus aktiivset kirikuga seotud haiguspuhangut ja kogu riigis on 11 aktiivset haiguspuhangut pikaajalise hoolduse asutustes.

25. juuni 2021 – Iisraeli valitsus ütles reedel elanikele, et nad peavad uuesti siseruumides näomaske kandma, kuna koroonaviiruse nakkuste tõus on tervishoiuasutuste arvates põhjustatud Delta variandist.

Valitsus loobus sisemaskide mandaadist 10 päeva tagasi, välja arvatud lennukis olevad inimesed ja vaktsineerimata inimesed pikaajalistes tervishoiuasutustes. Kuid nakkused neljakordistusid sel nädalal pärast haiguspuhanguid kahes koolis 138 -ni, teatas Reuters, sundides valitsust maskide volitused tagasi seadma.

Iisraeli tervishoiuministeeriumi sõnul peaksid inimesed kandma maske kõikides siseruumides, välja arvatud kodus. Valitsuse sõnul tuleks maske kanda ka suurtel välitingimustel.

Teise sammuna Delta variandi piiramiseks on valitsus 1. juulist kuni 1. augustini viivitanud välisriikide kodanike sisenemist Iisraeli turismile, teatas Wall Street Journal.

“Meie eesmärk on praegu ennekõike kaitsta Iisraeli kodanikke Delta variandi eest, mis on maailmas hämmingus,” ütles Iisraeli peaminister Naftali Bennett.

Ajakiri ütles, et Iisraeli terviseametnikud arvavad, et umbes 90% uutest nakkustest võib olla tingitud Delta variandist.

Iisrael on kõrgelt vaktsineeritud riik, kus umbes 55% elanikkonnast on saanud mõlemad Pfizer/BioNTech vaktsiini doosid, vahendab Reuters. Valitsus kutsub vanemaid üles vaktsineerima lapsi 12-15.

Arvatakse, et väga ülekantav Delta variant põhjustab juhtumeid kogu maailmas, sealhulgas Aafrikat pühkiva kolmanda laine korral, kiirenemise eest, vahendas The New York Times.

Aafrikas on registreeritud üle 5 miljoni COVID -juhtumi ja 140 000 surmajuhtumit, vahendab Timesreported. Varasemad nakkuslained ei olnud Aafrikas nii rasked, kuid kolmas laine „on tulnud tõsiselt, milleks paljud riigid polnud valmis,” ütles Aafrika CDC direktor dr John Nkengasong neljapäeval pressikonverentsil.

Maailma Terviseorganisatsioon on leidnud enamiku viimase kuu jooksul järjestatud proovidest Delta variandi, vahendas The Times.

Aafrika haiguste tõrje ja ennetamise keskuse andmetel on Delta varianti avastatud 13 Aafrika riigis, mis laiendab meditsiinilisi ressursse sellistes riikides nagu Kongo Demokraatlik Vabariik, Uganda ja Sambia, vahendab Times.

Ajaleht teatas, et vaid umbes 1% Aafrika 1,3 miljardi elanikkonnast on täielikult immuniseeritud.

“Me peame vaktsineerima kiirusel ja ulatuses,” ütles Nkengasong. “Võistleme ajaga."

WebMD terviseuudiste lühikokkuvõte

Allikad

Iisraeli tervishoiuministeerium. “Alates täna (25.6) kell 12:00: kohustus kanda maski mujal kui avamaal”

https://www.gov.il/he/departments/news/25062021-01

Reuters. “Iisrael nõuab taas maske siseruumides, kuna Delta variant suurendab juhtumeid”

https://news.yahoo.com/israel-requires-masks-indoors-again-080351516.html

WSJ. “Delta variandi puhang Iisraelis nakatab vaktsineeritud täiskasvanuid”

https://www.wsj.com/articles/vaccinated-people-account-for- half-of-new-covid-19-delta-cases-in-israeli-outbreak-11624624326?mod=e2tw

NYT. “Kogu Aafrikas juhib Delta variant viiruse kolmandat lainet, väidavad eksperdid”

https://www.nytimes.com/live/2021/06/25/world/covid-vaccine-coronavirus-mask#across-africa-the-delta-variant-is-driving-a-third-wave-of- ütlevad viiruseeksperdid

7. juulil 2021

Rahvusliku hokiliiga klubi Columbus Blue Jackets 24-aastane mängija suri pühapäeval pärast seda, kui teda tabas ilutulestik Michis Novis toimunud peol.

Lahkamine näitas, et siniste jopede väravavaht Matiss Kivlenieks suri rindkere traumadesse, ütles leitnant Jason Meier Novi politseijaoskonnast, vahendab The New York Times.

Politsei sõnul istus mitu inimest erapeol kümblustünnis, kui ilutulestiku mördi element nende poole suundus. Nad üritasid vannist välja pääseda, kuid Kivlenieks sai löögi rindu, teatas politsei.

Kiirabi viis Kivlenieks Ascension Providence’i haiglasse, kus ta kuulutati surnuks, teatas Times. Keegi teine ​​viga ei saanud.

Politsei sõnul uuritakse juhtunut õnnetusjuhtumina, ütles Times, märkides, et ametivõimud arvasid algselt, et Kivlenieks suri kukkumise tagajärjel, püüdes ilutulestikku vältida. Politsei sõnul pole ilmingute ebaseaduslikkuse kohta mingeid märke.

Kivlenieks oli põline Riiast, Lätist. Ta sõlmis Blue Jacketsiga lepingu 2017. aastal, tegi NHL -i debüüdi 2020. aastal ja oli mänginud kaheksa mängu. Ta mängis Läti eest 2021. aasta juunis toimunud rahvusvahelisel jäähokiliidu maailmameistrivõistlustel.

“Kivi oli silmapaistev noormees, kes tervitas iga päev ja kõiki naeratades ning mõju, mis tal oli nelja aasta jooksul meie organisatsioonis, ei unustata,” ütles Blue Davide hokitegevuse president John Davidson. avaldus esmaspäeval.

8. juuli 2021 – C -hepatiidi viiruse (HCV) testi lihtsam versioon võib avada testimise inimestele piirkondades, kus arstiabi on piiratud.

“Kuigi see test pole veel välja töötatud, võib see muuta mängu ja võib oluliselt mõjutada HCV kõrvaldamise teostatavust ja maksumust, eriti madala ja keskmise sissetulekuga riikides,” ütleb Madeline Adee, MPH, Massachusettsi üldhaiglast. Boston.

Adee ja tema kaasteadlased on teinud ettepaneku, et vähem jõukates riikides või USA piirkondades, kus meditsiinilaborid on vähe ja kaugel, võib lihtsa ja odava, kuid vähem täpse HCV-nakkuse testi abil tuvastada rohkem inimesi, kes on nakatunud HCV -ga ja neid tuleb ravida.

Vaikne tapja

C -hepatiit nakatab maksa ja võib jääda paljude aastate jooksul avastamata, kuna see ei põhjusta alati sümptomeid. Kuid pikaajalised HCV infektsioonid võivad põhjustada maksa armistumist (tsirroos), maksavähki, maksapuudulikkust ja muid tõsiseid meditsiinilisi probleeme.

CDC soovitab kõigil täiskasvanutel vähemalt üks kord C -hepatiidi nakkuse suhtes testida. Testimine on eriti oluline inimestele, kellele tehti vereülekanne enne 1992. aasta juulit (kui alustati vereanalüüse hepatiidi nakkuse suhtes) või kes said verd doonorilt, kelle HCV test oli hiljem positiivne, teatas föderaalne agentuur. Testimine on soovitatav ka maksaprobleemidega inimestele ning tervishoiutöötajatele, esmareageerijatele või teistele, kes võisid kokku puutuda HCV-ga nakatunud nõeltega.

HCV -d saab tuvastada vereanalüüsiga, et kontrollida viiruse antikehi. Sellegipoolest võib enam kui ühel viiest inimesest, kelle selle meetodi tulemus on positiivne, olla valepositiivne tulemus, mis tähendab, et nende kehas pole viirust.

Täpsem HCV test mõõdab hepatiidi viiruse geneetilise materjali (HCV RNA) taset patsiendi veres. See test on peaaegu 100% täpne, kuid seda tuleb analüüsida kvaliteetses kliinilises laboris.

Kui HCV on diagnoositud, saavad arstid tähelepanelikult jälgida nakatunud inimesi ning neid, kes seda vajavad, saab ravida ja tavaliselt 8–12-nädalase ravikuuri jooksul viirusevastaste ravimitega ravida.

Testlabori puudus

Kuna mõnedel vähearenenud riikidel ja ka USA geograafiliselt isoleeritud piirkondadel on vähe meditsiinilisi laboreid, kui neid üldse on, pakkus uurimisrühm välja lihtsa lahenduse: nad tegid ettepaneku kasutada lihtsat ja odavat vereanalüüsi, mis otsib antikehi HCV tuumale, mitte viiruse geneetilisele materjalile.

C -hepatiidil on keskne tuum ja ümbritsev ümbrik. Inimestel, kes on nakatunud HCV -ga, tekitab immuunsüsteem tuumale antikehi. Need antikehad ei ole sageli piisavalt tugevad, et võidelda infektsiooni vastu, kuid nende olemasolu veres on tugev märk võimalikust nakkusest.

Praeguse hooldusstandardi kohaselt on inimestel, kelle HCV-nakkuse antikehapõhise kiirdiagnostika testi (RDT) tulemus on positiivne, tulemuste kinnitamine laboripõhise RNA-testi abil.

Selle asemel tegid Adee ja kaasuurijad ettepaneku, et inimesi, kellel on antikehade test, mis näitab võimalikku infektsiooni, võiks uuesti testida tuuma-antigeenil põhineva kiirtestiga. Inimesed, kellel on ebakindlad tuum-antigeeni testitulemused, võivad seejärel nakkuse kinnitamiseks või välistamiseks teha laboripõhise RNA-testi. Patsiendid, kelle põhi-antigeeni testi tulemus on positiivne, võivad ravi alustada ilma täiendavate kallite RNA testideta.

Et näha, kas see lähenemisviis võiks toimida, lõid teadlased teoreetilise matemaatilise mudeli ja rakendasid seda kahele kõrge HCV -nakkusega riigile: Gruusia Vabariigile, kus hinnanguliselt 5,4% elanikkonnast on HCV -nakkused, ja Malaisias, kus hinnanguliselt 1,5% elanikkonnast on nakatunud. (Konteksti jaoks: CDC andmetel elab umbes 1% USA täiskasvanud elanikkonnast HCV -nakkusega.)

Nende kavandatud meetodi rakendamine Gruusia Vabariigile tooks kaasa 95,4% diagnoosimäära, võrreldes laboripõhise RNA testimise 78,8% -ga.

Malaisia ​​puhul suurendaks kavandatud meetod diagnoosimise määra 57,0% -lt 91,2% -le.

Kulude kokkuhoid, peamiselt HCV -ga patsientide hoolduskulude vältimisest 50 aasta jooksul, oleks Gruusias 232 000 dollarit 10 000 inimese kohta ja vastav kokkuhoid Malaisias 504 000 dollarit 10 000 inimese kohta, arvutasid Adee ja tema kolleegid.

Nende tulemusi tutvustati rahvusvahelisel maksakonverentsil, mida sponsoreeris Euroopa Maksuuringute Assotsiatsioon.

Kas järgneks ravi suurenemine?

Kavandatud testimismeetod parandaks tõenäoliselt diagnoosi, kuid kas see toob kaasa suurenenud ravi, on ebakindel, ütleb Lesley Miller, MD, kes on spetsialiseerunud HCV sõeluuringule ja ravile Atlanta Emory ülikooli alateenindatud populatsioonides.

“Kui me räägime C-hepatiidist, siis on see kõik seotud hoolduskaskaadiga, igal sammul nende inimestega, kellel on haigus ja kes pole diagnoositud, neile, kes on testitud ja diagnoositud ainult osaliselt, kuna nad seda ei tee kellel on kinnitatud nakkus, neile, kes satuvad hooldusse, saavad ravi ja saavad terveks, ”ütleb Miller, kes ei osalenud uuringus.

“See kõik seisneb hoolduskaskaadi lünkade sulgemises, et saavutada viiruse kõrvaldamine, mida me kõik püüame teha,” ütleb ta.

Miller ütleb, et USA-s on teatud riskigruppe, kes võiksid sellisest süsteemist kasu saada, kasutades näiteks inimesi, kes kasutavad süstitavaid ravimeid.

“Neil inimestel on sageli vähem juurdepääsu traditsioonilisele hooldusele, seega on kiire testimise ja hoolduse viimine sinna, kus need inimesed on, tõesti oluline. Nii et kui me saame mobiilsed üksused paigutada piirkondadesse, kus levimus on suur, ja teeme seda hoolduskohas, lihtsustab see kogu protsessi, ”ütleb ta.

Thomas J. Hoerger, PhD, tervishoiuökonoomika ja finantseerimise vanemteadur mittetulunduslikus uurimisrühmas RTI International in Research Triangle Park, NC, ütleb, et Adee ja tema kolleegide välja pakutud mudel võib välja lõigata testimise sammu, milles patsiente nõutakse naasta diagnoosi kinnitamiseks.