Klasyczna zupa pomidorowa na początek będzie zawierała dużo likopenu.

Klasyczna zupa pomidorowa na początek będzie zawierała dużo likopenu.

Pomoże to również uniknąć przedwczesnego porodu i niskiej wagi przy porodzie.

Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne radzi, aby ryby stały się stałym elementem naszej diety, aby uniknąć chorób związanych z sercem. AHA zaleca 1000 mg omega-3 dziennie lub spożywanie ryb przynajmniej dwa razy w tygodniu. Istnieje jednak wiele ryb, takich jak Tilapia i Catfish, które zawierają wysoki poziom niezdrowych kwasów tłuszczowych i należy ich unikać. Również ryby o wysokim poziomie metali i innych toksyn są niebezpieczne dla kobiet w ciąży.

Zielona herbata:

Zielona herbata jest używana od wieków i sama w sobie ma cudowne właściwości zdrowotne. Chińczycy wiedzą o zaletach zielonej herbaty od czasów starożytnych, ale dopiero w ostatnich latach jej właściwości lecznicze zostały zbadane naukowo.

Dziś badania naukowe zarówno w Azji, jak i na Zachodzie dostarczają dowodów. Korzyści zdrowotne wynikające z zielonej herbaty wynikają w dużej mierze z obecności w niej związków przeciwutleniających. Zielona herbata bardzo pomaga w zwalczaniu chorób serca. Obniża poziom cholesterolu w organizmie, a także zapewnia dobry stosunek między HDL i LDL. Zapobiega również tworzeniu się nieprawidłowych skrzepów krwi, które są główną przyczyną zawałów serca i udarów. Niedawne chińskie badanie, opublikowane w Archives of Internal Medicine, wykazało, że osoby, które regularnie spożywały zieloną herbatę, wykazały zmniejszenie ryzyka nadciśnienia z 46% do 65% w porównaniu z osobami, które nie stosowały zielonej herbaty.

Dlaczego zielona herbata jest bardzo korzystna w chorobach serca, a dlaczego nie inne herbaty, takie jak czarna i oolong? Powód leży w sposobie ich przetwarzania. Zielona herbata powstaje poprzez parowanie liści herbaty, co zapobiega utlenianiu ECGC (silnego związku przeciwutleniającego). Natomiast herbaty czarne i oolong powstają w procesie fermentacji, który zamienia ECGC w inne związki, które nie są zbyt skuteczne w zapobieganiu chorobom serca.

Dwie lub trzy filiżanki zielonej herbaty dziennie są korzystne zarówno dla zdrowia serca, jak i ogólnego stanu zdrowia. Należy jednak unikać nadmiernego spożywania zielonej herbaty, ponieważ może powodować bezsenność z powodu obecności w niej kofeiny. Zawiera jednak około połowy kofeiny w porównaniu z kofeiną.

Oprócz korzyści zdrowotnych związanych z sercem, zielona herbata ma również wiele innych silnych korzyści zdrowotnych. Zielona herbata jest bardzo korzystna w leczeniu raka. Zapobiega wzrostowi komórek rakowych flexumgel, a także zabija obecne komórki rakowe. Chroni również wątrobę przed negatywnym działaniem substancji toksycznych. Właściwości utleniania tłuszczu zielonej herbaty pomagają w utracie wagi. Jest stymulantem trawiennym, pomaga w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi, zapobiega zapaleniu stawów i wzmacnia ogólny układ odpornościowy.

Wiele starszych kobiet przyjmuje aspirynę, aby zmniejszyć ryzyko zawału serca, ale może to również przynieść inne korzyści. Nowe badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Gothenburgu w Szwecji wykazało, że aspiryna może również pomóc im w utrzymaniu funkcji mózgu. Badanie zostało opublikowane w BMJ Open.

W swoich badaniach naukowcy przebadali około 700 kobiet. Wszystkie kobiety miały co najmniej 70 lat. Uważa się, że około 600 kobiet jest zagrożonych zawałem serca. Około 20% z nich w trakcie badania przyjmowało aspirynę, a kolejnych 100 inne leki przeciwzapalne.

Badanie wykazało, że kobiety, które przyjmowały aspirynę, miały lepsze funkcjonowanie mózgu. Korzyści były bardziej widoczne u kobiet, które przyjmowały aspirynę przez pięć lat lub dłużej. Chociaż korzyści były zachęcające, badanie wykazało pewne ograniczenia tego, co aspiryna może chronić funkcje poznawcze. Na przykład badanie wykazało, że aspiryna nie pomaga zapobiegać demencji ani innym poważnym chorobom mózgu.

Dr Silke Kern była głównym autorem badania. Powiedział, że ich badania nie wyjaśniają dokładnego związku między funkcją mózgu a aspiryną. Jednak Kern i jego zespół mieli pewne teorie, które mogłyby wyjaśnić związek. Powiedzieli, że aspiryna zwiększa przepływ krwi do mózgu, co może pomóc zapewnić mózgowi otrzymywanie odpowiednich składników odżywczych i tlenu.

Wykazano również, że aspiryna zapobiega udarom. Deepak Bhatt, kardiolog z Nowej Anglii, powiedział, że małe udary mogą z czasem powodować atrofię funkcjonowania mózgu.

Naukowcy doszli do wniosku, że przyjmowanie aspiryny w małych dawkach może być skutecznym sposobem promowania funkcjonowania mózgu u kobiet zagrożonych chorobami serca. Bhatt powiedział, że wyniki są zachęcające, ale ważne jest, aby ludzie podchodzili do wyników z przymrużeniem oka. Ostrzegł przed pacjentami przyjmującymi aspirynę wyłącznie w celu ochrony funkcjonowania mózgu. Badanie musiałoby zostać powtórzone, zanim lekarze będą mogli stwierdzić, że aspiryna ma zdolność promowania funkcjonowania mózgu u kobiet.

Bhatt powiedział również, że ludzie muszą zrozumieć zagrożenia, które mogą wynikać z pacjentów, którzy długotrwale przyjmują aspirynę. Aspiryna może powodować wrzody żołądka lub krwawienie wewnętrzne, zwłaszcza u pacjentów, którzy ją regularnie przyjmują. Powiedział, że pacjenci powinni zawsze skonsultować się z lekarzem przed podjęciem decyzji o przyjęciu aspiryny.

Przedstawiciel Centrum Badań nad Chorobą Alzheimera Mount Sinai powiedział, że badanie jest zachęcające dla ludzi. Uważają, że wielu ekspertów nie docenia wpływu zdrowia naczyń krwionośnych na procesy poznawcze.

Jedzenie jest największym źródłem chorób serca. Niezdrowa żywność, która zawiera substancje niebezpieczne dla serca, może powodować różne palenie

Naukowcy z Finlandii twierdzą, że dieta bogata w likopen, substancję chemiczną naturalnie występującą w pomidorach, może zmniejszyć ryzyko udaru mózgu o ponad połowę.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie „Neurology”, obserwowało ponad 1000 mężczyzn przez okres 12 lat.

Osoby z najwyższym poziomem likopenu we krwi były najmniej narażone na udar. Badanie wykazało, że spożywanie dużej ilości pokarmów bogatych w likopen zmniejsza ryzyko udaru mózgu o 55%. Uważa się, że substancja chemiczna zawiera przeciwutleniacze, może zmniejszać stany zapalne i „ważne w zmniejszaniu ryzyka udaru” może zapobiegać tworzeniu się zakrzepów krwi.

Likopen znajduje się w czerwonej papryce i arbuzie, a także w pomidorach.

Jak więc zwiększyć ilość spożywanego likopenu i skorzystać z tej cudownej substancji chemicznej?

Na początek:

Spróbuj pokroić w cienkie plasterki świeże pomidory i podawać z bazylią i mozzarellą, aby uzyskać smaczną, orzeźwiającą i zdrową przystawkę. Prosta sałatka z pomidorów może być naprawdę smaczna, pod warunkiem, że same pomidory są wysokiej jakości. Jeśli możesz, zawsze wybieraj odmianę „uprawianą na winorośli”, albo jeszcze lepiej, uprawiaj własną. Pomidory są stosunkowo łatwe w uprawie i dzięki temu będziesz wiedział, że nie zostały spryskane wszelkiego rodzaju nieprzyjemnymi chemikaliami. Jeśli nie możesz uprawiać własnej uprawy, spróbuj zbierać pomidory, które wydają się ciężkie jak na ich wielkość i mają przyjemny aromat — powinno to oznaczać, że mają więcej soków i są bardziej aromatyczne. Klasyczna zupa pomidorowa na początek będzie zawierała dużo likopenu. Ciesz się ciepłem zimą i latem, spróbuj schłodzony z dodatkiem crème fraich lub kwaśnej śmietany. Delektuj się smaczną bruschettą, pocierając kromkę ciabatty lub podobnego chleba oliwą z oliwek i czosnkiem, lekko opiekając, a następnie posyp drobno posiekanymi świeżymi pomidorami, bazylią i odrobiną oliwy z oliwek.

Jako danie główne:

Dieta śródziemnomorska jest zazwyczaj bardzo obfita w pomidory. Wiele przepisów na makaron wykorzystuje świeże, konserwowane lub przesiane pomidory (passata). Wypróbuj marinarę, bolognaise lub podstawowy sos pomidorowo-bazyliowy, gdy następnym razem zrobisz makaron lub wyjdziesz na włoski posiłek. Nawet niewielki kawałek pizzy będzie zawierał sos pomidorowy o wysokiej zawartości likopenu. Wypróbuj francuskie danie ratatouille, pyszną mieszankę pomidorów, bakłażana, cukinii i papryki (koniecznie użyj czerwonej odmiany). Jeśli czujesz, że same warzywa nie zaspokoją Cię, spróbuj dodać kawałki koziego sera do ugotowanego ratatouille i włóż z powrotem do piekarnika, aby ser się rozpuścił. Podawaj z pysznym, świeżym, chrupiącym chlebem.

Jako deser:

Ok, to się rozciąga. Pomidor może być owocem, ale tak naprawdę nie nadaje się do słodkich dań lub puddingów. Zamiast tego spróbuj zakończyć posiłek kilkoma plasterkami orzeźwiającego arbuza, który jest również bogaty w likopen.

Do podjadania:

Suszone pomidory są świetną przekąską, a także dobrą przekąską do napojów. Aby zrobić własne suszone pomidory, po prostu połowę pomidorów, posyp solą i/lub ziołami według własnego uznania i pozostaw na słońcu do wyschnięcia. Jeśli nie masz szczęścia, by mieszkać w gorącym miejscu lub jesteś po prostu niecierpliwy, możesz uzyskać ten sam efekt, wkładając je do piekarnika na małym ogniu na sześć do dwunastu godzin.

A więc masz to – skromny pomidor jest nie tylko smaczny, ale także pożywny i być może również ratuje życie. Zwiększ spożycie już dziś, aby czerpać korzyści zdrowotne z tego cudownego owocu.

Udowodniono naukowo, że jedzenie ryb zapewnia jednostce szereg korzyści zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Jednak wiele osób wychodzi z założenia, że ​​ryby należy spożywać tylko raz lub dwa razy w miesiącu.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ryby są uważane za pokarm dla mózgu, ponieważ zawierają dużą ilość kwasów omega-3, o których wiadomo, że poprawiają funkcjonowanie mózgu i ogólne samopoczucie. Jednak organizm nie może sam wyprodukować kwasów omega-3, ale nadal potrzebuje ich do poprawy funkcji organizmu.

Ponieważ ryby są cudownym pokarmem dla mózgu, ludzie powinni próbować włączać ryby do posiłków przynajmniej raz w tygodniu. Teraz dla tych z Was, którzy nie lubią ryb, nie martwcie się, nie musicie ich jeść regularnie. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu, aby czerpać korzyści z jedzenia ryb, a poza tym istnieje wiele kuszących przepisów na ryby, które każdy chciałby.

Nadal nie jesteś przekonany? Poniżej 5 świetnych powodów, dla których każda osoba powinna spożywać ryby przynajmniej raz w tygodniu.

Niska zawartość tłuszczu

Wspaniałą rzeczą w rybach jest to, że ma niską zawartość tłuszczu. Oznacza to, że ci, którzy są na diecie lub obserwują, co jedzą, nie muszą już jeść ryb. Ryby mają nie tylko niską zawartość tłuszczu, ale także dostarczają wystarczająco dużo energii, aby osoba była pełna na cały dzień.

Niższy cholesterol i lepsze serce

Bez względu na to, jak bardzo oskórujesz kurczaka i odetniesz go od kości, aby zmniejszyć zawartość cholesterolu, zawartość cholesterolu zawsze będzie niższa w plastrze ryby. Ryby, takie jak łosoś, mają naprawdę niski poziom cholesterolu w porównaniu z czerwonym mięsem i kurczakiem.

Jeśli ktoś je rybę przynajmniej raz w tygodniu, nie tylko zmniejsza ilość spożywanego czerwonego mięsa (które zawiera wysoki cholesterol), ale także promuje zdrowsze i silniejsze serce dzięki naszym małym morskim przyjaciołom.

Wysoka zawartość białka

Ważne jest, aby zrozumieć, że ryba, jak każde inne mięso, zawiera wysoką zawartość białka. Białko jest zasadniczo budulcem życia, ponieważ wspomaga wzrost, naprawę i rozwój mięśni. Jedzenie ryb przynajmniej raz w tygodniu zapewnia wystarczającą ilość białka bez dodatku cholesterolu.

Źródło minerałów i witamin

Jedzenie ryb zapewnia ludziom prawidłową równowagę witamin i minerałów, których organizm potrzebuje do funkcjonowania, bez konieczności uciekania się do spożywania innych rodzajów żywności w celu zaspokojenia potrzeb organizmu.

Wiadomo, że ryby dostarczają witaminę D, witaminę A, wapń, fosfor i magnez, które są niezbędne dla dobrego zdrowia.

Zmniejszone stany zapalne i bóle stawów

Różne badania przeprowadzone przez wiele organizacji zdrowotnych pokazują, że ryby, ze względu na bogactwo kwasów omega-3, pomagają zmniejszyć i złagodzić niektóre rodzaje bólu w ludzkim ciele. Jedzenie ryb co tydzień zapewni, że nie będziesz cierpieć na bezsenne noce z powodu różnych bólów stawów.

Jak widać, ryby to niesamowity rodzaj pożywienia. Zapewnia niezliczone korzyści zdrowotne i jest uważany za jeden z najlepszych dostępnych rodzajów mięs z wielu powodów. Dobrym pomysłem jest jedzenie ryb przynajmniej raz w tygodniu.

Biografia autora:

Andrew od kilku lat pracuje w branży spożywczej i hotelarskiej, rozprowadzając maszyny do robienia sushi i maszyny nigiri. Po kilku podróżach do Japonii Andrew zrozumiał korzyści płynące z jedzenia ryb.

Osteoporoza to choroba kości, w której nasz organizm traci gęstość mineralną kości. Tym samym osłabienie kości, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamań. Aby przeciwdziałać tej chorobie, należy skoncentrować się na pokarmach, które przyczyniają się do wzmocnienia naszych kości. Na szczęście dla nas jest tak wiele dostępnych produktów spożywczych, które mają dobroczynny wpływ na kości. W tym artykule omówimy dziesięć takich pokarmów, które pomogą wzmocnić kości i zapobiec osteoporozie.

1) Jarmuż –

Jarmuż ma wysoką zawartość wapnia; jednak nie jest to jedyny powód, dla którego warto wspomnieć o jarmużu na tej liście. Zawiera również witaminę K, która pomaga organizmowi wchłaniać wapń w kościach. Tak więc jarmuż jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o walkę z osteoporozą. Niewiele alternatyw dla jarmużu, których możesz spróbować, to brokuły, sałata i kiełki.

2) Mleko –

Produkty mleczne, takie jak mleko, ser, jogurt itp. są bogate w wapń. Jeśli planujesz odchudzanie, być może wypróbowanie niskotłuszczowej wersji takich produktów mlecznych będzie dobrym pomysłem.

3) Ryba –

Ryby, takie jak łosoś, sardynki itp. są bogate w witaminę D. Witamina d, znana również jako witamina słońca, ponieważ nasz organizm może wytwarzać witaminę d, gdy jest wystawiony na działanie promieni słonecznych – pomaga w przyswajaniu wapnia w naszym organizmie, a tym samym spożywania pokarmów bogata w witaminę d jest tak samo ważna jak spożywanie pokarmów bogatych w wapń. Inne pokarmy zawierające witaminę D to mleko, jajka itp.

4) Kukurydza –

Pokarmy bogate w błonnik pomagają obniżyć poziom cholesterolu. Badania wykazały, że osoby z wysokim poziomem cholesterolu mają mniej komórek, które mogą budować kości. W ten sposób obniżenie poziomu cholesterolu może pomóc we wzroście kości. Tak więc spożywanie pokarmów, takich jak „kukurydza, owies, siemię lniane, skórka jabłek itp. może przyczynić się do zdrowia kości.

5) Marchewki –

Wiele takich pokarmów bogatych w błonnik, na przykład pomidory i papryka, jest bogatych w krzemionkę, która jest niezbędnym minerałem, jeśli chodzi o poprawę gęstości mineralnej kości. Inne pokarmy zawierające krzemionkę to czerwona malina, owies, awokado, truskawka, buraki itp.

6) pestki dyni –

Pestki dyni mają wiele właściwości zdrowotnych, jedną z nich jest to, że są bogate w magnez, który pomaga we wzmacnianiu kości. Więc od teraz pestki dyni są nie tylko na Halloween, jedz je przez cały rok.

7) Karczochy –

Karczochy mają wysoką zawartość fosforu, który jest ważny dla budowy mocnych kości i regulacji wapnia w naszym ciele. Inne produkty bogate w fosfor to ser, owies, nasiona słonecznika itp.

8) Grzyby –

Grzyby są bogate w miedź, która jest ważna dla utrzymania zdrowych kości. Inne pokarmy bogate w miedź to mączka cielęca, orzechy nerkowca, soja, homary, ostrygi itp. Proszek kakaowy jest również dobrym źródłem miedzi, dlatego gorzka czekolada zawierająca kakao może być również dobrym źródłem miedzi.

9) Miód –

Miód jest dobrym źródłem boru, który jest kolejnym dobrym minerałem, jeśli chodzi o poprawę kości.